ŽIVOTNÍ POSLÁNÍ

Lokální, udržitelné, domácí. Slova, která se za poslední dobu skloňují snad do všech možných podob a jako by se z nich vytratilo to, o co zprvu šlo. Dostali jsme se tak daleko, že přemýšlíme, jestli tato slova na webu vůbec uvádět. Vysvětlíme vám tedy, jak nad nimi přemýšlíme my. 

Udržitelnost je pro nás cyklus, ve kterém na sebe všechny kroky navazují. Pivo vaříme z chmele a sladovnického ječmene, který pěstujeme na poli vedle pivovaru. Vaříme za pomocí zelené energie, kterou vyrábíme v bioplynové elektrárně. Kromě piva vyprodukuje samozřejmě i bio odpad. Mláto a kvasnice dáváme jako potravu našim kravám. Z hnoje pak poháníme opět "bioplynku" a nabíjíme auto, které pak pivo rozváží. 

Domácí pro nás znamená, že si pro to můžeme v naprosté většině případů dojít pěšky a lokální pak to, že si technologii neobjednáme z druhého konce světa, ale pokud to jde, necháme si je vyrobit ve vedlejším městě, nebo alespoň v ČR. 

Dělali jsme to tak vždycky a budeme to dělat i nadále. Je to přístup, který máme v sobě hluboce zakořeněný a jsme šťastni, že ho můžeme předávat dál. 

Novákovi z Obory.